خرید از بانه

خرید تلویزیون و انواع لوازم خانگی از بانه

۱ مطلب در فروردين ۱۳۹۹ ثبت شده است

يكشنبه, ۱۰ فروردين ۱۳۹۹، ۰۸:۱۶ ب.ظ

دمای مناسب یخچال چقدر است؟

یخچال‌ها از زمان اختراع‌شان به نام «جعبه یخ»، راه زیادی را طی کرده‌اند. چیزی که بین همه‌ یخچال‌های مدرن مشترک است این است که غذاها را با دور نگه داشتن از «حاشیه‌ی خطر»، تر و تازه نگه می‌دارند. حاشیه‌ی خطر بازه‌ای از دماست که در آن باکتری‌ها می‌توانند به سرعت تکثیر شوند. طبق نظر سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) این بازه از 4.5 تا 60 درجه‌ی سانتیگراد را شامل می‌شود.

برای اینکه غذایتان را به اندازه‌ی کافی سرد نگه دارید، لازم است میزان سرمای یخچال و فریزرتان را بدانید و نیز مطمئن شوید دمایی که نشان می‌دهند، واقعی است. در ادامه، یاد می‌گیرید چگونه یخچال و فریزرتان را به خوبی خنک نگه دارید و طوری آن را تنظیم کنید که بهترین عملکرد را برای شما داشته باشد.

دمای مناسب یک یخچال چقدر است؟

دمای ایده‌آل یخچال بین 1.66 تا 3.3 درجه سانتیگراد است. این دما از یخ‌زدن غذا و ایجاد بلورهای یخ جلوگیری می‌کند و نیز پایین‌تر از حاشیه‌ی خطر است. وقتی دمای غذا در حاشیه‌ی خطر قرار دارد، باکتری‌ها به شکل تصاعدی رشد می‌کنند که باعث می‌شود غذاها بسیار سریع‌تر فاسد شوند. طبق نظر FDA خوردن غذای فاسد می‌تواند باعث شکم درد، مسمومیت و مشکلات جدی‌تر شود.

دمای مناسب یخچال

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ فروردين ۹۹ ، ۲۰:۱۶
mohammad azizi